اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان

طراحی سریع وب سایت

طراحی سریع سایت

طراحی سریع وب سایت

طراحی وب هرگز بدین صورت که امروزه می‌بینیم، نبوده است. با وجود بیش از صدها ابزار، کتابخانه و فریم‌ورک‌های متن باز، به همراه آموزش‌های فراوان آنلاین، هرکس می‌تواند به راحتی شروع به طراحی وب کند و در مدت زمان کوتاهی یک وب‌سایت ایجاد کند.

 

چگونه در کمترین زمان یک وب سایت طراحی کنیم؟

ساخت یک وب‌سایت میتواند از یک ساعت برای یک وبسایت بسیار ساده اطلاعاتی تا دو سال برای یک وبسایت پیچیده‌ مانند سایت فروشگاه آنلاین با سطوح متعدد طبقه بندی، طول بکشد. بطور متوسط مدت زمان لازم برای حرفه‌ای‌ترین پروژه های طراحی و ساخت سایت برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط در حدود چند ماه است. البته این بدان معنی نیست که سریع‌تر از این نمی توان این کار را انجام داد؛ بلکه ارتباط مداوم با مشتری و ایجاد اصلاحات بنا به نظر او، باعث افزایش طول این کار می‌شود.

در اینجا فرض بر این است که با حالت اول سروکار داریم و می‌خواهیم جزئیات چنین فرآیندی را با هم مرور کنیم. پس سؤال این است که چگونه می‌توان در مدت زمان بسیار کوتاهی یک وب‌سایت ساده ایجاد کرد. تنها چهار قدم برای این کار باید برداشته شود که همه‌ی آنها را می‌توان در عرض یک ساعت انجام داد:

 

  1. انتخاب پلت‌فرمی که می‌خواهید سایت خود را روی آن بسازید.

گزینه‌های زیادی وجود دارد که از آنها می‌توان به WordPress، Wix، Squarespace و Joomla اشاره کرد. آمارها نشان می‌دهد از میان پلت‌فرم‌های                موجود WordPress بیشترین محبوبیت را دارد.

  1. انتخاب نام دامنه و میزبان برای سایت
  2. راه‌اندازی وب‌سایت با انتخاب یک زمینه‌ی مناسب و شخصی‌سازی طراحی و دادن ظاهر جذاب به آن
  3. افزودن محتوا به سایت

اگر WordPress را انتخاب کرده باشید، این کار به سادگی از طریق داشبورد این ابزار انجام می‌گیرد.

 

تشخیص سایت سفارشی از سایت قالبی

اینکه یک وب‌سایت بر مبنای قالب آماده است یا نه بستگی به فریم‌ورک سایت دارد. مثلاً چه پلت‌فرمی زیربنای وبسایت است و از کدام زبان نشانه‌گذاری برای توسعه‌ی سایت استفاده شده است. اغلب وب‌سایت‌های قالبی وب‌سایت های مبتنی بر WordPress هستند. سایر پلت‌فرم‌های رایج برای قالب سایت شامل drupal و Joomla هستند ولی در کل، قالب‌های وب‌سایت ها را می‌توان از روی هر چیزی کپی کرد.

راههای زیادی برای بررسی اینکه طراحی سایت قالبی بوده یا خیر، وجود دارد. یک راه ساده این است که روی مرورگر صفحه وب مربوطه کلیک راست می‌کنیم و گزینه‌ی View page source را انتخاب می‌کنیم. به نام‌های مسیر فایل  CSS نگاه می کنیم. مثلاً دنبال /wp-content/themes/ می‌گردیم و نام بعد از آن را در یک موتور جستجو نظیر Google جستجو می‌کنیم.

 

رقابت بین سایت‌ها

اگر از صاحب یک کسب‌و‌کار بپرسید که در این دنیا چه چیزی را بیشتر از هر چیز دیگر می‌خواهد، احتمالاً به شما پاسخ می‌دهد مشتری‌های بیشتر. از دیدگاه وب سایتِ یک کسب‌و‌کار، آنچه تعداد مشتری‌ها را بیشتر می‌کند، ترافیک بیشتر به سایت است و اغلب این همان چیزی است که مبنای رقابت سایت‌هاست. راههای زیادی برای افرایش ترافیک به سایت وجود دارد که به چند مورد از آنها بطور خلاصه می‌توان در اینجا اشاره کرد.

  • واضح‌ترین روش، تبلیغ است.

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغ در وب‌سایت‌های دیگر از مؤثرترین راههای جذب بازدیدکنندگان سایت است

  • توجه کردن به سئو (SEO)

امروزه اگر شما درک درستی از سئو نداشته باشید و آن را به‌درستی به‌کار نبندید، ترافیک بالقوه زیادی را از دست می‌دهید. کشف نکات ظریف                  سئو ترافیک مناسب را به سمت شما هدایت می‌کند.

  • تولید محتوای مناسب

مادامیکه شما برای وب‌سایت یا وبلاگ خود محتوای مناسب تولید می‌کنید، بازدیدکنندگانِ بیشتر و بیشتری به سایت شما می‌آیند. هرچه                        کیفیت این محتوا بهتر باشد مخاطبان بیشتر به سایت شما سر می‌زنند.

  • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

با استفاده شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به بیشتر دیده شدن خود در دنیای وب کمک زیادی می‌کنید.

  • پست مهمان

علی‌رغم اینکه برخی فکر می‌کنند این روش دیگر مؤثر نیست، پست کردن مطالب بصورت مهمان در سایت‌های معتبر هنوز هم یکی از روش‌های                  مفید برای افزایش ترافیک سایت شماست.

  • سازگار کردن سایت با موبایل

امروزه رعایت این نکته در زمان طراحی سایت اهمیت بسیار زیادی در موفقیت وب‌سایت شما دارد. موتورهای جستجو نظیر Google توجه                           ویژه‌ای به وب‌سایت‌های سازگار با دستگاههای قابل‌حمل نظیر تلفن همراه و تبلت دارند.

 

آیا وب سایت ها نیاز به وبلاگ دارند؟

بلاگ‌ها نوع خاصی از وب‌سایت‌ها هستند. تنها تفاوت آنها در این است که محتوای وبلاگ‌ها زود‌به‌زود به‌روز می‌شود درحالیکه وب‌سایت‌ها محتوای استاتیک دارند و دیربه‌دیر به‌روزرسانی در آنها صورت می‌گیرد. یک وبلاگ ممکن است یک وب‌سایت جداگانه و یا بخشی از یک وب‌سایت بزرگتر باشد.

انتشار منظم مطالب مربوط در وب‌سایت باعث بالا رفتن آن در رتبه‌بندی موتورهای جستجو می‌شود و بازدید سایت را افزایش می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود صاحبان وب‌سایت‌ها در زمان طراحی سایت یک بخش وبلاگ به سایت خود اضافه نمایند.

 

به اشتراک گذاری پست