اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

شکی نیست که امروزه هر کسب ‌وکاری نیاز به یک وب سایت دارد. اما آیا صرفاً داشتن یک وب سایت معمولی کفایت می کند؟ واقعیت این است که دنیای کسب و کار دنیای رقابت است و این رقابت هر روز سخت تر و تلاش ها برای جلب مشتری بیشتر می شود. بنابراین شما نیاز به یک وب سایت حرفه ای دارید تا بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید. تحقیقات نشان می دهد تنها 0.05 ثانیه طول می کشد تا افراد میزان کیفیت طراحی سایت شما را در ذهن خود تعیین کنند. پس لازم است هنگامی که تصمیم به ساخت یک وب سایت برای کسب و کار خود می گیرید، معیارهای یک وب سایت حرفه ای را در مورد آن رعایت کنید.

 

ملاک های یک وب‌سایت حرفه ای

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث می شود یک وب سایت حرفه ای باشد. در اینجا به تعدادی از مهم ترینِ این فاکتورها اشاره می کنیم.

  • طراحی زیبا و تمیز

چیدمان و طراحی یک وبسایت تعیین می کند آن سایت چگونه به نظر می رسد و حس افرادی که آن را می بینند چطور است. رنگ ها، ترکیب بندی فضا ها و حتی نام و علامت تجاری باید به درستی اجرا شوند تا وب سایت حرفه ای به نظر برسد. اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار شما نیز باید در قسمت های مهم سایت نمایش داده شود. از نام های واضح برای لینک ها و منو های سایت استفاده کنید تا بازدید کننده به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا نماید.

  • میزبانی قابل اطمینان

سایت شما باید تا حد ممکن سریع بارگذاری و نمایش داده شود. بسیار مهم است که وب سایت خود را روی سرور قابل اطمینانی ذخیره کرده باشید تا بتوانید با سرعت خوبی صفحات را به مخاطب نشان دهید.

  • نام دامنه ی مناسب

نامی که برای دامنه ی خود انتخاب می کنید برای تشخیص هویت آنلاین شما به کار می رود. چیزی که اهمیت دارد این است که نامی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما مناسب و گویا باشد و به خاطر سپردن آن راحت باشد.

  • محتوای با کیفیت

اگر افراد محتوای سایت شما را بی کیفیت ببینند بطور قطع دیدی منفی نسبت به سایت شما خواهند داشت صرف نظر از اینکه چقدر سایت شما بزرگ و کسب و کار و محصولات یا سرویس های شما خوب باشد. محتوا باید خلاصه، مرتب و فاقد غلط های گرامری و نگارشی باشد و به کسب و کار شما مرتبط باشد. همچنین لازم است از تصاویر و ویدئوهای مناسب استفاده کنید تا مخاطب رغبت بیشتری به خواندن مطالب شما داشته باشد.

  • طراحی برای موبایل

لازم است وب سایت شما برای ابزارهای در ابعاد و انواع مختلف سازگاری داشته باشد تا امکان استفاده از آن برای همه ی کاربران فراهم باشد.

 

 

برای ساخت یک وب سایت حرفه ای چه باید کرد؟

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید برای داشتن یک سایت حرفه ای، دو گزینه پیش روی شماست. می توانید از یک ابزار ساخت وبسایت استفاده کنید و یا از یک طراح وب حرفه ای بخواهید یک وبسایت اختصاصی برای شما بسازد. امروزه به لطف وجود ابزارهای فراوان طراحی سایت، این امکان وجود دارد که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، خود به تنهایی وب سایتی برای خود بسازید اما توجه داشته باشید که بدون کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه ممکن است کسب و کار شما نتواند از میدان پرهیاهوی رقابت سربلند بیرون آید.

 

 

 

وب سایت اختصاصی چه وب سایتی است؟

برخلاف سایت هایی که می توان در قالبهای آماده توسط ابزارهای ساخت وبسایت ایجاد کرد، یک وب سایت اختصاصی را طراح وب از ابتدا بر اساس نیازهای شما طراحی می کند. از آنجایی که برای طراحی این وبسایت ها محدودیت های ابزارهای ساخت وبسایت وجود ندارد، شما می توانید هر ویژگی خاصی که می خواهید را به کمک طراح وب به سایت خود اعمال کنید.

 

 

 

طراحی وب سایت حرفه ای چقدر طول می کشد؟

این امکان وجود دارد که با استفاده از ابزار ساخت وبسایت در عرض چند ساعت یک وبسایت طراحی و ایجاد کرد. اما در مورد وب سایت های اختصاصی قضیه متفاوت است. حتی وب سایت هایی که در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسند ممکن است زمان زیادی صرف ساخت آنها شده باشد. امروزه اغلب سایت ها امکانات زیادی ارائه می کنند و این به معنی زمان بیشتر برای طراحی آنهاست. بطور کلی می توان گفت اگر از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید، ساخت وب سایت می تواند بین دو تا چهار ماه طول بکشد. بسته به میزان پیچیدگی و قابلیت های سایت شما این زمان ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

 

 

 

فضای میزبان و پهنای باند یک وب سایت حرفه ای چقدر است؟

برای داشتن یک وب سایت در اینترنت از اصلی ترین نیاز های شما فضای دیسک و پهنای باند است. فضای دیسک میزان داده ای است که شما می توانید روی سرور وب ذخیره کنید. واضح است که این میزان به طراحی و سایز وب سایت شما بستگی دارد. پهنای باند نیز میزان داده ای ست که شما اجازه دارید در ماه از/به سرور منتقل کنید. از آنجایی که در زمان انتخاب میزبان برای سایت لازم است که فضای دیسک و پهنای باند انتخابی خود را مشخص کنید لازم است این مقادیر را بطور تقریبی محاسبه نمایید. البته قاعده ای برای محاسبه ی دقیق فضا و پهنای باند وجود ندارد و این مقادیر را می توان بصورت تجربی و با گذشت زمان مشخص کرد.

برای مثال اگر متوسط سایز صفحه ی وب سایت شما 50KB باشد، می توانید تقریباً 20 صفحه روی 1MB فضا ذخیره کنید. بنابراین اگر مثلاً فضای دیسک برای شما 100MB باشد سایت شما می تواند 200 صفحه داشته باشد. برای یک سایت با متوسط سایز صفحه برابر با 50KB و داشتن 20000 بازدید کننده ی سایت در ماه و متوسط 5 صفحه به ازای هر بازدید کننده، وبسایت شما به 5GB پهنای باند در ماه نیاز دارد. البته این میزان بازدید کننده رقم قابل توجهی است که بسیاری از سایت های بزرگ هم به آن نمی رسند.

این نکته را باید در نظر گرفت که اگر شما به تازگی می خواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید نیاز به فضا و پهنای باند زیاد ندارید پس پول خود را در این زمینه به هدر ندهید. ولی باید میزبانی را برای سایت خود انتخاب کنید که امکان ارتقاء داشته باشد تا در آینده بتوانید این مقادیر را افزایش دهید.

 

 

به اشتراک گذاری پست