اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان اریا وب جوان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

چه شما علاقه دارید یادداشت‌های شخصی خود را روی وب قرار دهید و چه قصد دارید کسب و کار خود را راه بیندازید، وب سایت شما نقش مهمی در موفقیت شما دارد و اغلب روی برداشت اول مخاطب یا مشتری احتمالی تاثیر زیادی می گذارد. وب‌سایت‌ها گاهی می‌توانند بسیار گران باشند اما راههایی نیز وجود دارد که بتوان یک وب سایت ارزان طراحی کرد.

امروزه ابزارهای زیادی وجود دارند که به کمک آنها می‌توانید یک وب سایت ارزان بسازید و حتی برخی از آنها نیاز به دانش چندانی از طراحی وب ندارند. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید سراغ طراحی سایت ارزان بروید یا طراحی گران، لازم است ویژگی‌های هرکدام را بشناسید.

 

ملاک های طراحی سایت

تفاوت‌های زیادی بین یک وب‌سایت خوب و یک وب‌سایت بد وجود دارد و چنانچه به معیارهای یک سایت با کیفیت توجهی نکنید، این احتمال وجود دارد که در نهایت شما به جای اینکه به کمک وب‌سایت سود کسب و کار خود را افزایش دهید متحمل خسارت مالی شوید.

یک وب‌سایت با کیفیت:

  • خیلی سریع بارگذاری می شود
  • هدف آن در نگاه اول برای مخاطب قابل فهم است
  • پیمایش آن آسان و واضح است
  • همه‌ی اطلاعات کلیدی آن به راحتی قابل دسترس است
  • روی ابزارهای دیگری از قبیل تلفن همراه و تبلت هم به خوبی قابل استفاده است
  • روی موتورهای جستجو قابل رویت است

از طرف دیگر زمانی که وب‌سایت کرش می کند  یا به راحتی نمی‌توانید مطالب را به روز کنید یا هیچ‌گونه پشتیبانی برای آن وجود ندارد و یا دوستان یا مشتریان شما نمی‌توانند شما را در وب پیدا کنند و مواردی از این قبیل، نشان دهنده‌ی این است که طراحی وب‌سایت بی‌کیفیت بوده است. بنابراین باید توجه داشت که گاهی در طراحی یک سایت ارزان کیفیت ممکن قربانی شود.

 

 

 

سایت ارزان یا سایت گران کدام بهتر است؟

برای کسب و کارهای کوچک قیمت همیشه اهمیت زیادی دارد اما طراحی مقرون به صرفه همیشه در دراز مدت یک راه حل مؤثر است. منظور از مقرون به صرفه، ارزان ترین نیست بلکه وب‌سایت مقرون به صرفه متناسب با کسب و کار مورد نظر و میزان درآمدزایی آن است.

پولی که شما برای طراحی وب‌سایت خود هزینه می‌کنید باید با کاری که کسب و کار برای شما فراهم می‌کند مرتبط باشد. این بدان معنی است که شما لازم است از وب‌سایت خود نتایج مفیدی بگیرید. مثلاً قابلیت استفاده‌ی آن باید یکپارچه باشد، محتوای آن باید متقاعد کننده باشد و … . اما همه‌ی شرکت های طراحی وب‌سایت گران قیمت به شما سرویس متناسب با پولی که می‌پردازید را ارائه نمی‌کنند.

از طرف دیگر برای صاحب یک کسب و کار کوچک پرداخت مبلغ اندکی برای طراحی یک وب‌سایت ایده‌ی خوبی به نظر می رسد. اما مشکلی که وجود دارد این است که در دنیای طراحی سایت، معمولاً ارزان مساوی است با بی‌کیفیت و در نتیجه همان میزان اندک پولی که برای طراحی آن وب‌سایت هزینه میشود، عملاً به هدر می رود.

 

 

وبلاگ بهتر است یا وب سایت؟

برخی افراد برای اداره‌ی کسب و کار خود و یا امور شخصی از وب‌سایت استفاده می‌کنند و برخی از وبلاگ. وبلاگ نوعی وب‌سایت است که محتوای آن به‌ترتیب زمانی معکوس ارائه می‌شود. به عبارت دیگر همیشه تازه ترین محتوای وبلاگ اول نمایش داده می‍شود و به دنبال آن محتوای به روز شده‌ي قبلی می‌آید.

اصلی ترین تفاوت وبلاگ و وب‌سایت این است که وبلاگ بطور منظم با محتوای جدید به‌روزرسانی میشود ولی وب‌سایت عموماً طبیعت استاتیک دارد و محتوای آن در صفحاتی تنظیم شده که زود به زود به‌روزرسانی نمی‌شوند.

اینکه وبلاگ بهتر است یا وب‌سایت بستگی به نیاز شما دارد. اگر شما قصد دارید مطالبی را بطور منظم ایجاد کنید تا دیگران بتوانند آنها را بخوانند بهتر است از وبلاگ استفاده کنید. اما چنانچه نیاز به پورتال آنلاینی با قابلیت‌ها و امکانات زیاد دارید، باید از وب‌سایت استفاده نمایید. امروزه کسب و کارهای زیادی یک بخش جداگانه‌ی بلاگ  به وب‌سایت خود اضافه می‌کنند تا ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو دریافت کنند.

 

اهمیت گرافیک برای سایت

طراحی گرافیک نقش مهمی در دنیای رقابتی تجارت ایفا می کند. کسب و کارها نیاز به گرافیک مناسبی دارند تا بتوانند وبسایت خود را بهتر از سایر رقبا برای مشتریان احتمالی به نمایش بگذارند و توجه آنها را جلب نمایند. گرافیک مناسب کمک می‌کند با مخاطب ارتباط مؤثری برقرار گردد و از آنجایی که هر روز کسب و کارهای بیشتری به دنیای آنلاین وارد می شوند این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده است. گرافیک متناسب با مطالب وب‌سایت و طراحی قالب آن، باعث می‌شود که وب‌سایت حرفه‌ای‌تر به نظر برسد. این یکی از فاکتورهایی است که معمولاً در یک سایت ارزان به آن زیاد پرداخته نمی شود.

 

برنامه نویسی یا سیستم های آماده کدام برای سایت بهتر است؟

گاهی این سوال پیش می‌آید که چرا باید به یک طراح وب پول داد تا سایتی را طراحی کند درحالی‌که می‌توان از قالبهای آماده‌ی سایت ارزان استفاده کرد؟ طراحی اختصاصی وب‌سایت و قالب‌های آماده هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

مهم‌ترین مزیت طراحی سفارشی سایت این است که باعث می‌شود وب‌سایت شما از سایرین متمایز و نسبت به رقبای شما شاخص باشد. سایت‌های با طراحی سفارشی با موتورهای جستجو سازگارترند و رتبه‌ی بالاتری در موتور جستجو دارند. همچنین این وب‌سایت‌ها نه تنها منطبق با نیازهای کسب‌وکار شما هستند بلکه از قابلیت گسترش‌پذیری هم برخوردارند و این امکان وجود دارد که با رشد کسب‌وکار شما وب‌سایت شما هم گسترش داده شود. علاوه بر همه‌ی اینها سایت‌های با طراحی سفارشی از امتیاز استفاده از CMS بهره می برند که یک سیستم مدیریت محتواست و کمک می‌کند وب‌سایت را از هر مکانی به‌روز نگه داشت. در عین حال از معایب این سایت‌ها می‌توان به قیمت بالاتر و مدت زمان بیشتر طراحی اشاره کرد.

یک وب‌سایت آماده نسبت به طراحی سفارشی ارزان‌تر است. همچنین فرآیند طراحی کوتاه‌تر و ساده‌تری دارد و حتی کسی که دانش HTML و CSS ندارد نیز می‌تواند از عهده‌ی آن برآید. اما زمانی که شما از قالب آماده‌ی سایت استفاده می‌کنید، نمی‌توانید آن را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید و قرار دادن اجزایی از قبیل تصویر، ویدئو و متن نیز در آن ساده نیست.

بنابراین انتخاب بین طراحی سفارشی و استفاده از قالب‌های آماده‌ی سایت بستگی به بودجه شما، نیازهای کسب‌وکار شما و همچنین ترجیحات شخصی شما دارد.

به اشتراک گذاری پست